Vandaag ben ik met Zwiep en Flux een dagje naar de TICA kattenshow in Asperen geweest. Maar ja, voor je met twee diva’s op pad gaat, moet er natuurlijk eerst gewassen worden. En met die tropische temperaturen van de afgelopen weken zaten ze vol losse haren. Dus: eerst ontvetten, dan shampoo, daarna conditioner inmasseren en als kers op de kattenvacht een leave-in spray. Ik weet echt zeker dat ik nog nooit zoveel aandacht aan mijn eigen haar besteed heb ????
Gelukkig vinden Flux en Zwiep het allemaal prima. Sterker nog, Zwiep is een echte waterrat. Die springt vrijwillig in bad alsof het een privé-spa is, en speelt dan vrolijk met de waterdruppels alsof ze in een reclame zit voor glanzende vachten.
Vanmorgen vertrokken we al vroeg. Ook toen blonk Zwiep uit in voorbeeldig gedrag: ze liep keurig mee de garage in, sprong zélf op de bijrijdersstoel en wachtte braaf tot ik haar in haar grote reisbench op de achterbank had geparkeerd. Helaas was dat meteen ook het laatste moment waarop ze zin had in enige vorm van samenwerking.

Zwiep in de pauze
Want hoewel ze tijdens de lunchpauze van de show nog heerlijk aan haar tuigje tussen de bloemetjes dartelde en achter vlinders aan huppelde alsof ze auditie deed voor een Disneyfilm, was ze bij de show zelf een totaal ander verhaal. Zodra een keurmeester haar wilde aanraken, deed ze alsof aanraking gelijk stond aan spontane zelfontbranding. Resultaat: geen finales voor Iridium Velora (beter bekend als Zwiep).

Zwiep in de pauze
Gelukkig was daar Flux, de oudste kat van de show (9 jaar!), die even liet zien hoe het hoort. Ze zette haar beste pootje voor, haalde op één dag maar liefst zes finales én sleepte zelfs een Best Cat (eerste plaats!) in de wacht. Of zoals zij het noemt: “extra brokjes.”
En nu? Nu zijn we weer lekker thuis en zijn de katten aan het spelen met de op de show gekochte speeltjes en stinkt dus het hele huis naar catnip en valeriaan.

Lintje Flux